Berisha: “Shqiptarët kudo që janë do të kenë nënshtetësinë shqiptare”

Ish-kryeministri Sali Berisha, në fjalën e tj në Kuvendin Kombëtar ka premtuar se shqiptarët kudo që janë do të kenë nënshtetësinë shqiptare. Po ashtu ai tha se shqiptarët në Kosovë në një marrëveshje me qeverinë e Kosovës, do të gëzojnë shtetësinë shqiptare, njëlloj si qytetarët shqiptarë, këtu apo në Kosovë.

“Shqiptarët kudo që janë, do të kenë shtetësinë shqiptare. Shqiptarët në Kosovë në një marrëveshje me qeverinë e Kosovës, do të gëzojnë këtë shtetësi apo dy shtetësi, njëlloj si qytetarët shqiptarë, këtu apo në Kosovë. Miqtë e mi, këto 8 vite koha pothuajse ka ndaluar në raport me integrimin evropian dhe kohën e ngadalësojnë vetëm diktaturat. Në pamje të parë ne nuk jemi diktaturë, por de fakto ne jemi”, tha Berisha.

Berisha theksoi gjithashtu se do ta mbështes Kosovën në denoncimin e Serbisë në Gjykatat Ndërkombëtare.

Së treti me Kosovën do hiqet ajo që Edi Rama i ofron Serbisë, Shqipëria do t’i ofrojë Kosovës me përparësi të madhe, do të lobojë siç ka lobuar më parë për njohje të saj sa më të madhe ndërkombëtare dhe do ta mbështesë Kosovën në denoncimin e Serbisë në Gjykatat Ndërkombëtare dhe organizmat e Kombeve të Bashkuara, për gjenocidin ciklik serb në Kosovë dhe veriun e Shqipërisë. Këto do të jenë qëndrimet e Partisë Demokratike ndaj Kosovës”, shtoi ai.


1 Koment

 1. Antishqiptari me i madh i te gjitha koherave eshte Sali Berisha!
  Faktet dhe provat e shumta tregojne se tradhetari Sali Berisha ja ka kaluar edhe tradhetarit te kombit Esat Pash Toptani.
  Ai per ti sherbier Sllobodan Milloshovicit dhe UDB, kjo moster e spiunazhit gjithmona ka qene kunder pavarsise se Kosoves dhe kunder shqiptarve qe jetojne ne Kosove dhe jashte saj.
  Sali Berisha ne vitin 1990 ishte Sekretari i Partise Komuniste ne Shqiperi.
  Po ky komunist supermashtrues eshte nje sherbetor i erret dhe i pazbardhur i struktuarve serbo-komuniste te sllavizmit lindor. Ai ne vitin 1991 arriti te pushtoj strukturat e PDSH, duke u mbeshtetur nga rrjete te errta kriminale antishqiptare.
  Kryekomunisti Berisha i adoptuar ne demokrat i djathte fallso i modelit perendimor, pas disa vitesh eshte vete larguar nga kreu drejtues i PDSH. Pas vetelargimit filloj te behet publike dosja voluminoze kunder tij, per krime te renda dhe per urdheresa te shumta per vrasje te kundershtarve politik te te djathtes se vertete. Ne kete dosje te krimeve te renda nuk perjashtoihen edhe veprimtaria e rende antikombetare.
  Ky korb i zi antikombetar dhe kjo dhelper dinake e sllavo-komunizmit lindor, ai menjehere e kuptoj gabimin teknik me vetelargimin qe beri nga ish pronar i PDSH.
  Ky diktator i komunizmit lindor perfundoj pa mbeshtetje politike, duke mbetur nje lider fallso i te djathtes ne Shqiperi. Kryekomunisti sebo-sllav i fundit i Ballkanit e ka nuhatur: -Se arrestimi i tij tani ishte i pashmagshem, per te dhene llogari para Gjykates Nderkombetare.
  Kryeterroristi ne vitin 2020-2022 me metodat e tija kriminale-korruptive ka organizuar strukturat e vjetera te krimit dhe korrupsionit dhe arsenalin e tij te propogandes. Me keto metoda antiligjore ai ka ralizuar pushtimin e strukturave drejtuese te PDSH. Kjo veprimtari antikombetare eshte ralizuar me nje afat kohor shume te shkurter. Ai dhe rrethi i ngusht familjar i tij kerkonin me cdo kusht, per te siguruar nje mbrojtje shteterore ne emer te sovranit popull. Ky strateg i te keqes mbarekombetare me date 7 Korrik 2022 dhe ne vazhdim ka projektuar revolucionin komunist, per te pushtuar drejtimin e Qeverise legjitime te Republikes se Shqiperise. Qellimi i tij i vetem eshte: -Per ta shpallur Republiken e Shqiperise nje pasuri te diktatorit komunist te familjes Sali Berisha.
  Struktuat e krimit dhe te korrupsionit te organizuara nga berishizmi me elementet e tyre ne polici, ne prokurori e ne gjykata kane ndikur per te ralizuar situaten e veshtir qe ndodhet vendi yne. Kjo bande krimi e organizuar te gjithe ne bashkepunim me njeri tjetrin, ata me qellim te caktuar kane penguar reformat ne drejtesi e tjera…
  Kjo situate ka sjellur ngritjen e çmimeve te produkteve jetesore dhe ka shkaktuar varferi dhe paknaqesi popullore. Kryehajduti Berisha si prefesionist qe eshte, ai kerkon te perfitoj nga kjo situate e veshtire ekonomike qe ndodhet vendi yne. Duke mos perjashtuar qe Sali Berisha, kerkon te perfitoj edhe nga fatkeqesia nderkombetare qe ka ndodhur pas fillimt te luftes ne Ukrahine.
  Sali Berisha duke perdorur kercenime me banden e tij te krimit te organizuar dhe parat e perfituara me anen e krimit dhe korrupsionit. Ai ka objektiv final te pushtoj Qeverisjen e vendit tone. Per tu bere edhe nje here kryeminister dhe me pas per tu bere nje mbret terrorist i ish modelit komunist lindor.
  Diktatori i fundit komunist i Ballkanit dhe propoganda mashtruese e tij do te deshtoj sepse demokratet e vertete nuk i besojne me ketij supermashtruesi dhe as bandes se tij te krimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu