BESA: Grubi diletant politik, bën deklarata të pamatura (VIDEO)

Lëvizja BESA i ka quajtur të pamatura dhe të pavërteta deklaratat e zëvendëskryeministit të parë Artan Grubit, i cili mbrëmë akuzoi opozitën shqiptare se është e harmonizuar me atë maqedonase në veprimet për bllokimin e Kuvendit dhe hodhi dyshime për ndikim rus te opozita në Maqedoninë e Veriut.

“Pretendimet e z.Grubi nuk mbajnë aspak duke e patur parasysh se pas çdo takimi të z.Ahmeti me z. Vuçiq, treshja udhëheqëse e BDI-së, Ahmeti, Grubi e Osmani, mundohen dhe tentojnë ta bëjnë një ndarje mes Serbisë dhe Rusisë dhe kjo nuk mban, duke e marrur parasysh se të gjitha momentet historike opozita shqiptare ka përkrahur rrugëtimin euro-integrues”, tha mes tjerash zëdhënësi i Lëvizjes Besa, Faruk Avdiu për gazetën LAJM.

Deklaratën e plotë të Faruk Avdiut mund ta ndiqni në videon më poshtë.

VIDEO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu