Blerim Sejdiu tregon pse Bashkimi Demokratik për Integrim shqetësohet nga koalicioni LSDM – BESA

Nënshkrimi i marrëveshjes së koalicionit parazgjedhor mes Lëvizjes BESA dhe LSDM-së ka ngjallur mjaftë rreagime nga partitë politike e sidomos nga Bashkimi Demokratik për Integrim, shkruan InfoShqip.

Funksionarë të ndryshëm nga kjo parti sot kanë rreaguar nëpër media online rreth këtij koalicioni, rreagime të cilave i’u përgjigjet kryetari i Komunës së Zhelinës nga rradhët e Lëvizjes BESA, Blerim Sejdiu.

Sejdiu në profilin e tij në Facebook ka reshtuar disa arsye pse Bashkimi Demokratik për Integrim i frikësohet këtij koalicioni. Siç thekson Sejdiu, partia e Ahmetit me ndihmën e LSDM-së fitoi Strugën, Tetovën dhe Çairin në zgjedhjet lokale dhe pas këtij koalicioni, BDI jo vetëm që do shkojë në opozitë por njëherit edhe do i humbë këto komuna në zgjedhjet e ardhëshme lokale.

Në vijim mund ta lexoni të plotë deklaratën e Sejdiut./InfoShqip.com

Foto:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu