Bota vajton për Mbretëreshën Elisabeth II: Mijëra qytetarë vendosin lule në ambasada dhe katedrale

E gjithë bota është në zi për vdekjen e mbretëreshës Elisabeth II, ndërsa qytetarë të ndryshëm kanë vendosur lule jashtë rezidencave mbretërore, ambasadave apo katedraleve.

Sot Mbreti Charles III do të udhëtojë nga Balmoral në Londër me gruan e tij, Camilla, tani Queen Consort.

Më shumë detaje nuk janë konfirmuar ende.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu