Çfarë është duke ndodhur me Darwin Nunez te Liverpooli: Klopp ka disa këndvështrime

Jurgen Klopp thotë se Darwin Nunez nuk po tregon shenja shqetësimi dhe klubi është plotësisht i qetë pasi nënshkrimi i verës vazhdon të përshtatet me jetën në Liverpool.

23-vjeçari mbërriti nga Benfica këtë vit në një marrëveshje 100 milionë euro, por ai nuk po jep shenja për të dëshmuar shumën që ëhstë paguar për të.

Pati një fillim inkurajues, me një paraqitje mbresëlënëse në “Charity Shield”, e ndjekur nga një gol në ndeshjen hapëse të Ligës Premier të sezonit kundër Fulhamit, por gjërat janë ngadalësuar për të që atëherë.

Kjo goditje kundër Cottagers mbetet objektivi i tij i vetëm konkurrues për Reds dhe ai ka luajtur vetëm dy herë në Ligën Premier, pjesërisht për shkak të një pezullimi pas një kartoni të kuq kundër Crystal Palaces, por edhe për shkak të formës së Roberto Firminos që e mban atë në bankinë.

Klopp këmbëngul se e gjitha është vetëm pjesë e periudhës tranzitore pasi uruguaiani mësohet me ekipin e tij të ri dhe jetën në Angli dhe nuk ka asgjë për t’u shqetësuar.

I pyetur për besimin dhe formën aktuale të Nunez, Klopp deklaroi në një konferencë për shtyp: “Është mirë. Sigurisht që ai është ende duke u përshtatur, se si lojtarët gjithmonë përshtaten”.

“Lojtarët e rinj vijnë dhe të gjithë flasin për ta dhe duan që ata të shkëlqejnë menjëherë. Kjo ndodh herë pas here dhe ndonjëherë jo”.

“Vetëm dje patëm një bisedë të gjatë dhe sapo u thamë se jemi plotësisht të qetë. Ai nuk duket sikur është i shqetësuar apo çfarëdo tjetër. Ai nuk e filloi këtë lojë (kundër Brightonit) sepse vinte nga ndeshjet me kombëtaren dhe kishte një lëndim jo serioz”.

“Kur merrni këtë lloj informacioni nga stafi mjekësor, ju jep minuta për sa kohë ata mund të luajnë. Ju nuk filloni askënd që lejohet të luajë 20 minuta ose 15”.

“Sigurisht që pezullimi i tre ndeshjeve nuk e ndihmuan atë të qetësohej, kjo është e qartë. Por, kjo është pothuajse e gjitha. Skuadra nuk po fluturon, gjë që nuk e bën të lehtë për sulmuesit, veçanërisht jo për një finalizues para portës”.

“Nuk është se gjithçka po klikohet, ne thjesht mund të vendosim një dhe ai e përfundon situatën. Kjo nuk është situata jonë për momentin, aq sa do të doja të ishte. Kjo është e gjitha”, ka shtuar më tej Klopp.

Liverpooli aktualisht në vendin e nëntë në Ligën Premier me dhjetë pikë të grumbulluara pas shtatë ndeshjeve të luajtura. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu