Çfarë i ndodh trupit nëse konsumoni çdo ditë vaj peshku?

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, rreth 1/3 e të gjitha vdekjeve janë të lidhura me sëmundjet kardiovaskulare.

Megjithatë, shumica e banorëve të Rusisë nuk kanë dëgjuar kurrë për problemet e zemrës. Sekreti është në një produkt që të gjithë kanë dëgjuar për vaj peshku, njofton Klan Kosova.

Vaji i peshkut përmban acide yndyrore të pazëvendësueshme si omega-3 dhe omega-6 që ndihmojnë në mbajtjen e zemrës dhe të enëve të shëndetshme.

Por kjo nuk është përfitimi i vetëm nga ky vaj, të mira tjera janë si të menduarit bëhet më fleksibili dhe i shpejtë, sistemi imunitar bëhet më i fortë, energjia është më e madhe, do të jetë më e lehtë për tu përballur me stresin etj.

Ky vaj është mirë të konsumohet gjatë stinës së dimrit dei në vjeshtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu