Çfarë ndodhi? Plas keq në parlamentin serb, deputetët e opozitës përplasen ashpër me Gardën (VIDEO)

Seancë jonormale është ajo e zhvilluar në parlamentin serb. Në këtë seancë po diskutohej për zgjedhjen e kryeparlamentarit.

Deputetët kanë përplasur duart në tavolinat e tyre duke shkaktuar zhurmë dhe kaos.

Për shkak të situatës së tensionuar, sigurimi është dashur të ndërhyjë dhe më pas janë vendosur para foltores së Kuvendit, për të mos lejuar që anëtarët e opozitës të afrohen drejt kryetarit.

Gjithashtu si shihet edhe nga video e publikuar në rrjete sociale në një moment deputetët janë përplasur me gardistët.

VIDEO


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu