Chelsea hap “thesin”, ofertë konkrete për De Ligt

Matthjis de Ligt nuk do të vazhdojë bashkëpunimin me Juventusin, pasi për lojtarin ka interesime konkrete nga skuadra të tjera.

Chelsea është skuadra që këmbëngul për shërbimet e holandezit, të cilët kanë menduar edhe ofertën për De Ligt.

Juventusi do të kërkojë të fitojë sa më shumë nga kartoni i De Ligt, ndoshta jo 100 milionë, siç shpresonin tek Juvja, por gjithsesi një shumë e konsiderueshme, që do të ishin të gatshme ta shpenzonin klubet e Premier League-s.

Lëvizja e parë i takon Chelsea-t, që është gati të rrisë ofertën deri në 70 milionë euro plus bonuse.

Shumë pak për momentin, por një pikënisje e mirë. Pasi kanë humbur Rudigerin dhe Christensenin, klubi londinez duhet të ndërhyjë në tregun e transferimeve në mbrojtje, por ia ka vënë syrin edhe mbrojtësit të Napolit Koulibaly, i cili në situatën aktuale do të ishte një biznes më pak i kushtueshëm dhe cilësor.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu