Chelsea riblen Romelu Lukakun për një shifër të çmendur

Goditja e Antonio Contes nën drejtimin e Chelseat, mban emrin Romelu Lukaku. Tabloidi “The Mirror” raporton se Chelsea dhe Everton kanë arritur një marrëveshje për ta lënë të lirë bomberin belg për 75 milionë paund.

Kjo shifër është më e madhe se dyfishi, 28 milionë paund që pagoi Evertoni për ta rrëmbyer në vitin 2014 nga Chelsea kur në krye ishte Mourinho.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu