Chelseat i ofrohen Neymari dhe Ronaldo: Tuchelit i premtohen gjashtë top transferime

Chelsea i është ofruar shansi për të nënshkruar me Cristiano Ronaldon dhe Neymarin këtë verë. Ndërmjetësuesit për dyshen i janë drejtuar bashkëpronarit të ri të Blues, Todd Boehly, në përpjekje për ta nxitur atë në një lëvizje të bujshme për klientët e tyre.

Kjo vjen pasi Ronaldo i tha Manchester United se dëshiron të largohet nëse ata marrin një ofertë të përshtatshme për të.

37-vjeçari është i frustruar nga mungesa e aktivitetit transferues në Old Trafford dhe dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve dhe të luftojë për trofe të mëdhenj.

Ronaldo u lejua të anashkalojë ditën e parë të stërvitjes parasezonale në United sot për arsye familjare.

Agjenti i tij, Jorge Mendes, tashmë është takuar me Boehlyn dhe ka diskutuar një transferim të mundshëm për klientin e tij, si dhe ka ofruar shërbimet e tij për të transferuar lojtarë të tjerë në klub.

Paris Saint-Germain është i hapur për të shitur Neymarin, dhe braziliani mendohet se është i hapur për një lëvizje në futbollin anglez. Por, mbetet e paqartë se si Chelsea do të paguajë pagën e tij prej 606,000 funtesh në javë, me Thomas Tuchel që heziton të nënshkruajë një superyll.

Ka frikë se një nënshkrim si Ronaldo ose Neymar mund të prishë ekuilibrin e skuadrës dhe nuk do t’i përshtatet markës së tyre të futbollit me intensitet të lartë. Tuchel është gjithashtu i prirur të shmangë përsëritjen e gabimeve që ata bënë me nënshkrimin e Romelu Lukakut për 115 milionë euro verën e kaluar.

Chelsea po rritet në besimin se ata do të nënshkruajnë me Raheem Sterling dhe shpresojnë të nënshkruajnë një marrëveshje prej 53 milionë euro për yllin e Manchester Cityt përpara se të fluturojnë në Shtetet e Bashkuara për turneun e tyre para-sezonal të shtunën.

Por, Blutë mund të jenë në treg për një tjetër sulmues, me Raphinhan që ngec në ofertën e tyre prej 63 milionë euro për ta nënshkruar atë nga Leeds. 25-vjeçari preferon një kalim te Barcelona dhe i ka thënë gjigantëve spanjollë se do të presë një lëvizje atje, pasi tashmë ka kundërshtuar Arsenalin dhe Tottenhamin.

Pronarët e rinj të Chelsea, Boehly dhe Clearlake Capital i kanë premtuar Tuchel të paktën gjashtë nënshkrime të reja këtë verë për të siguruar që ata janë në një pozicion për të kapërcyer hendekun me Manchester City dhe Liverpool sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu