‘Çmenduria’ që i bëri Ronaldo stafit të Unitedit për pishinën brenda hapësirave, portugezi i tmerruar me veprimin e klubit

Cristiano Ronaldo thuhet se e ka detyruar Manchester Unitedin të rinovojë pishinën e tyre në terrenin e stërvitjes, pasi u ankua se ajo përbënte një rrezik sigurie.

Portugezi siguroi një rikthim emocional te United verën e kaluar, duke u kthyer për një periudhë të dytë në Old Trafford 12 vjet pas transferimit të tij rekord botëror në Real Madrid.

Megjithatë, pavarësisht se e përdori për herë të fundit gjatë gjithë qëndrimit në vitin 2009, superylli portugez mbeti i tronditur kur zbuloi se pishina e tyre e notit Carrington nuk kishte ndryshuar asnjë grimë gjatë dekadës së fundit.

Sipas The Mirror, Ronaldo u tha shefave në kompleksin e tyre stërvitor Aon se ai nuk është i përgatitur të përdorë pishinën e tyre kryesore ose pishinën e zhytjes derisa të dyja të jenë rinovuar, pasi ai pretendoi se ‘pllakat e lira, të copëtuara dhe që mungojnë’ paraqesin një rrezik.

Zyrtarët e United i morën shumë seriozisht ankesat e tij dhe urdhëruan menjëherë punimet përmirësuese në dy pishinat, të cilat do të përfundojnë përpara fillimit të stërvitjeve parasezonale në mes të korrikut.

Ronaldo mësohet se ka qenë i zhgënjyer me standardin në rënie të objekteve si në Carrington ashtu edhe në Old Trafford që kur u kthye, me pishinat e rrezikshme që ka penguar më shumë zhvillimin e ekipeve.

Aq shumë, në fakt, saqë ai u sigurua që shtëpia e tij me qira në Cheshire të përfshinte një pishinë të brendshme, në mënyrë që të mund të kryente ushtrime në ujë, larg terrenit stërvitor të klubit. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu