Çmime të reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator i Energjetikës ka vendosur që të lirohen karburantet. Çmimi i benzinës Eurosuper BS-95 do të ulet për 1 denarë, i Eurosuper BS-98 për 1,5 denarë, dhe i naftës për 2 denarë.

Çmimet sipas vendimit të fundit të KRRE-së:

Eurosuper BS 95- 80 den/l

Eurosuper BS 98 – 82 den/l

Nafta- 69 den/l


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu