Cristiano Ronaldo i ofrohet Borussia Dortmundit

Një klub i ri shfaqet në horizontin e së ardhmes së Cristiano Ronaldos, me portugezi 37-vjeçar që kërkon të largohet nga Manchester United.

Në kërkon të luajë në Ligën e Kampionëve dhe Cristiano është ende në kërkim të një skuadre që i mundëson të luajë në kompeticionin më të madh kontinental dhe kjo duket të jetë Borussia Dortmund, sipas Bild .

Siç konfirmohet nga mediat gjermane, sulmuesi portugez do t’i ishte ofruar vetes skuadrës së Borussias përmes agjentit të tij Jorge Mendes.

Pas konfirmimit të Bild, vlera e bursës së Dortmundit është rritur 2.3% në bursën e Frankfurtit, ku operon skuadra gjermane.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë po kërkon të zgjasë karrierën e tij të suksesshme në Ligën e Kampionëve dhe këtë mund ta bëjë i veshur me fanellën e skuadrës së drejtuar nga Terzic. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu