Cristiano Ronaldo mendon “arratisjen”, në janar tentativë e re për t’u larguar nga United

Cristiano Ronaldo mbeti te Manchester united, pavarësisht se u përpoq në çdo mënyre për të detyruar shitjen. Megjithatë, lamtumira mund të shtyhej vetëm për disa muaj.

Siç raportohet nga “The Sun”, 37-vjeçari e ka të vështirë të përshtatet me sistemin e lojës të propozuar nga Erik ten Hag dhe statusi i tij rezervë nuk e kënaq. Në janar, ai do të përpiqet të kërkojë sërish një rrugëdalje, duke shpresuar që kërkesat e “Djajve të Kuq”, disa muaj pas skadimit të kontratës, të jenë më pak të larta.

Ish-lojtari i Real Madrid dhe Juventus, megjithatë, do të duhet të ketë më pak pretendime.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu