Cristiano Ronaldo thyen tjetër rekord, 800 gola në karrierën e tij

Cristiano Ronaldo është përmirësuar sërish. Ai ishte fillimisht CR7, pastaj CR700, dhe tani ai do të kalojë nga CR800 pasi goli i tij në fitoren 2-0 të Manchester United ndaj Villarreal shënoi shekullin e tetë të golave të karrierës së tij, ndërsa rezervoi gjithashtu vendin e United në 16 të fundit të Champions League.

Duke thyer rekordin e tij të jashtëzakonshëm, pesë nga ata gola erdhën me Sporting CP, 128 janë shënuar në dy periudhat e tij në Old Trafford, ai shënoi 451 me Real Madridin, 101 në Juventus dhe ai ka shënuar 116 për Portugalinë për ta bërë atë më të mirën e futbollit ndërkombëtar ndonjëherë. golashënues.

Cristiano Ronaldo shënoi shekullin e tij të parë të golave me Manchester United, por i dyti, i treti, i katërti, i pesti dhe i gjashti erdhi me fanellën e Real Madridit. Goli i tij i 700-të u shënua për Portugalinë kundër Luksemburgut në tetor 2019, dhe tani ai ka shënuar të 800-tin kundër kundërshtarëve spanjollë.

Ky ishte goli i tij i 140-të në Champions League


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu