Cristiano Ronaldo ushqehet i vetëm në mensën e United dhe ka një status të veçantë në klub

Cristiano Ronaldo ka ngrënë ushqim i vetëm në ambientet e Manchester United disa ditë dhe është parë i heshtur në stërvitje, sipas raportimeve të fundit.

Ai gjithashtu po përpiqet të argumentojë kundër qasjes së presionit të lartë të favorizuar nga Erik ten Hag mes spekulimeve intensive në lidhje me të ardhmen e tij në “Old Trafford”.

Disa burime pranë klubit argumentuan se Ronaldos i është dhënë liri më e madhe se kolegët e tij të klubit dhe është i kënaqur me kontributin që po jep aktualisht për ekipin, sipas The Athletic.

37-vjeçari ka kërkuar një largim nga Old Trafford, me Chelsean dhe Paris Saint-Germain të lidhur për një kohë të shkurtër me superyllin.

Por, dy skuadrat kanë refuzuar shërbimet e tij, derisa Ronaldo ishte në formacionin shartues në fundjavën e kaluar ndaj Brentfordit.

Megjithëse ai nuk arriti të ndikojë teksa Djajtë e Kuq pësuan një humbje dërrmuese 4-0.

Skuadra e Ten Hag është e rrënjosur në fund të ligës pas humbjeve të tyre të njëpasnjëshme në Ligën Premier. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu