De Gea tallet me Ronaldon për postimin në Instagram

David de Gea është tallur me bashkëlojtarin te Manchester United, Cristiano Ronaldo, pasi ylli portugez ndau një foto në palestër për miliona ndjekësit e tij në Instagram.

Sezoni mund të ketë përfunduar, por kjo nuk do të thotë se puna ndalet për pesë herë fituesin e Topit të Artë, i cili ende po ruan fizikun e tij në palestër.

Ndërsa disa zgjodhën të shkonin në pushime luksoze në të gjithë botën, ai po zgjedh të pushojë në palestrën e tij në shtëpi, pasi 37-vjeçari duket se do të mbetet në top formë për sezonin e ardhshëm.

Dhe ndërsa shoku i skuadrës De Gea po shijon pak kohë larg fushës, ai nuk mund të mos tallej me pesë herë fituesin e Topit të Artë. Teksa komentoi “i mungonte pak palestër” në postimin e tij të fundit.

Pavarësisht se është afër moshës 40-vjeçare, Ronaldo ka trupin e dikujt dhjetë vjet më të ri dhe ai vazhdon të sfidojë shanset në këtë fazë të karrierës së tij. Shumë dalin në pension në fillim të të 30-tave, por Ronaldo po kërkon të luajë deri në të 40-at me ndihmën e palestër ekstreme dhe teknikat eksperte të rikuperimit.

Por, kjo nuk e ka penguar De Gean të bëjë shaka me postimin e tij të fundit pasi komenti i tij sarkastik argëtoi tifozët e United. Si De Gea ashtu edhe Ronaldo ishin dy nga lojtarët më të mirë të United sezonin e kaluar, dhe pa ta mund të kishte qenë një histori shumë e ndryshme. /Telegrafi/

FOTO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu