Deklaratat e Bashës dhe kërkesa për dorëheqje, Edi Rama reagon me një foto

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të kreut të opozitës Lulzim Basha dhe pas kërkesës së këtij të fundit që kreu i qeverisë të japë dorëheqjen dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Rama ka reaguar me një foto krahasuese të deklaratës së Bashës me atë të Presidentit të Këshillit të Europës Donald Tusk.

Tusk thotë se nuk është faji i Shqipërisë për negociatat, ndërsa Basha thotë se është dështim i qeverisë.

Rama nënkupton kështu se nuk i bazohet deklaratave të Bashës dhe se nuk do t’i përgjigjet kërkesave të tij.

Foto:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu