Delegacioni i Republikës së Maqedonisë së Veriut arrin në Vatikan

Kryeministri Kiril Petkov u nis për në Vatikan dhe Romë të dielën pasdite (22 maj) për një vizitë tradicionale në 24 maj. Ai dhe delegacioni bullgar i kryesuar prej tij do të kenë një audiencë me kreun e Kishës Katolike Romake, Shenjtërinë e tij Papa Françeskun. Petkov do të ketë takim edhe me kryeministrin italian Mario Draghi.

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i shoqëruar nga ministri i jashtëm, Bujar Osmani, ministri i brendshëm Oliver Spasovski dhe ministrja e kulturës Biseri Kostandinovska-Stojçevska.

Ndërkohë gjatë qëndrimit në Romë, kryeministri Kovaçevski në ora 17:00 do të realizoj një takim me homologun bulgar Kiril Petkov.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu