Deputeti rumun bën thirrje: I bëj thirrje Aleksandar Vuçiqit të bashkëpunojë me NATO-n dhe të ndërpresë lidhjet me Putin-in

Kosova dhe Serbia duhet të gjejnë një marrëveshje sot në Bruksel ka deklaruar deputeti i Rumanisë në Parlamentin Evropian, Vlad Gheorghe.

Nuk mund të përballojmë një tjetër konflikt në kontinentin tonë” shkruan ai.

“I bëj thirrje Aleksandar Vuçiqit të bashkëpunojë me 🇪🇺 & #NATO dhe të ndërpresë lidhjet me #PutinWarCriminal” shkruan ai në Twitter.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu