Deri tash keni zier makaronat gabimisht, kjo është mënyra e duhur

Sa duket një mënyrë e thjeshtë, aq është edhe stresuese ndonjëherë. Për zierjen e makaronave, të gjithë dimë të njëjtën metodë: t’i fusim në ujë të nxehtë
Por sapo fillojnë të ziejnë, kërkojnë sërish vëmendje, sepse shkuma e tyre mund të derdhet nga tenxherja nëse nuk i kontrollon. Ka një mënyrë për ta shmangur këtë? Sigurisht, dhe është mjaft e thjeshtë.

Nëse je duke bërë diçka tjetër ndërsa makaronat vlojnë e nuk mundesh t’i kontrollosh, atëherë vendos mbi tenxhere një lugë druri (si në foto). Druri do ta ndalojë shkumën të dalë nga tenxherja duke i lënë makaronat të ziejnë ngadalë dhe pa u derdhur. Kaq është! Provoje!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu