Deschamps do të vazhdojë me Francën, Juventus shpreson për Zidane

Zinedine Zidane është pak më afër Juventusit. E ardhmja e Zizout dukej e vulosur pas Botërorit 2022 në Katar, aq më tepër me humbjen e Francës në finale.

Vendi i Deschamps si përzgjedhës është vendi më komod për të vazhduar një karrierë fitimtare edhe në stol. Në vend të kësaj, Federata Franceze e Futbollit synon të vazhdojë me Didi dhe një e dhënë tjetër do të ishte lamtumira përfundimtare me Karim Benzema, në një mosmarrëveshje shumë të ngushtë me trajnerin aktual dhe të rreshtuar në anën e mikut të tij Zizou.

Zidane, sipas asaj që raporton “L’Equipe” në skenarin e hartuar për të ardhmen e kombëtares, do të duhet të vlerësojë propozimet e reja, ose të paktën të fillojë ta bëjë seriozisht pa mundësinë e menjëhershme të “Bleusit” në prapavijë. Pas jo-së për Manchester United dhe një marrëdhënie të turbullt me ​​PSG, për të cilën ai nuk është plotësisht i bindur, Juventus do të ishte një nga rrugët përpara për gazetën franceze .

Në fakt, për “L’Equipe”, Juventusi do të ishte një “projekt që mund ta tërheqë”, por krahasuar me postimin e parë të Allegrit apo postit të Sarri, situata në klubin bardhezi ka ndryshuar padyshim, sidomos në periudhën e fundit. Në planin ekonomik, pavarësisht nga ngjarjet e fundit, mbështetja e pagës së Allegrit (e cila nuk i takon) dhe marrja e përgjegjësisë së asaj faraonike të Zidane do të ishte praktikisht e pamundur.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu