Dikur ironizonin duke e krahasuar me Paulinhon, por sot CR7 kalon dhe Messin

Dy golat e realizuarnë ndeshjen e sotme kundër Eibarit, Cristiano Ronaldo, ka arritur në 18 finalizimeve në La Liga dhe 33 në të gjitha garat.

Në këtë mënyrë ai ka lënë prapa rivalin e përjetshëm Lionel Messin i cili një më pak 32. Fati i mirë i Ronaldos është se sonte nuk do të ketë mundësi ta barazojë apo ta kalojë portugezin, pasi do të jetë pushim kundër Malagas, për shkaktë fëmijës së lindur.

Ronaldos iu deshën 34 ndeshje për të shënuar 33 gola, ndërkohë kujtojmë startin e tmerrshëm të Ronaldo në fillim tësezonit, ku ishte një i panjohur për golin. Ndërsa Messi ka realizuar 32 gola në të gjitha garat në 41 paraqitje./albeu

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here