Djali i Abedin Zymberit për ato që e shajnë Erdoganin thotë: Vetëm të pafetë e ofendojnë atë

Samir Zymberi, djali i ish deputetit Abedin Zymberi i cili në emisionin Click Plus para disa kohësh tha se Erdogani është i ngjashëm si Millosheviqi, armiq turqit, armiq serbët, në profilin e tij në Facebook shkruan se vetëm injorantat dhe të pafetë munden me thënë se Erdogani është autokrat ose diktator.
“Vetëm injorantat dhe të pa fetë munden me than se Erdogani është autokrat ose diktator kur e gjithë Bota e pa se mbram kush e mbrojti atë policija apo populli
– Në gjithë shtetet e botës policija e ruan kryeministrin ndaj popullit ndërsa vetëm në Turqi populli e ruan kryeministrin nga ushtria, dhe ende disa injorant që veten e tyre nuk e shohin as në pasqyr ata e marrin guximin ta quajn Erdoganin diktator sa të pa larë janë…..”, shkroi Samir Zymberi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu