Dorëzohet në Kuvend përbërja e re e Qeverisë, pritet caktimi i seancës

Mandatari për formimin e Qeverisë, Hristijan Mickoski ka njoftuar se ka dorëzuar në Kuvend përbërjen e re qeveritare, me çka pritet caktimi i seancës së Kuvendit, transmeton TV21.

Ka bërë të ditur, se bashkë me emrat e ministrave ka dorëzuar edhe programin qeverisës.

“Qytetarët presin rezultate të shpejta. Është e qartë se kjo Qeveri si dhe pritshmëritë e qytetarëve janë që të realizohen premtimet”, shkroi mes tjerash Mickoski.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu