Dy skemat se si mund të rreshtohet Manchester Unitedi me Casemiron

Casemiro ka të ngjarë të vijë direkt në formacionin e Manchester United për udhëtimin e së shtunës në Southampton.

Erik Ten Hag do të jetë i kënaqur nga performanca e skuadrës së tij kundër Liverpoolit në Old Trafford pasi mundën rivalët e tyre 2-1 të hënën mbrëma.

Pasi humbi dy ndeshjet e para të Ligës Premier, holandezi bëri një sërë ndryshimesh në skemë dhe ndryshime taktike për t’u përballur me Reds.

Tyrell Malacia u fut në krah të mbrojtjes së majtë përpara Luke Shaë, ndërsa Raphael Varane u rikthye në formacionin fillestar, në vend të Harry Maguire.

Anthony Elangas iu dha gjithashtu fillimi i tij i parë në sezonin e ri, me Marcus Rashford që u këmbye nga krahu i majtë në krye.

Nuk kishte vend për Cristiano Ronaldon, i cili duhej të kënaqej me një vend në stol.

Kështu mund të formohet Manchester United pas ardhjes së Casemiro

Por, mesfushori brazilian Casemiro pritet të prezantohet menjëherë në skuadër.

Djajtë e Kuq kanë rënë dakord për një marrëveshje prej 70 milionë eurosh me Real Madridin për ta sjellë lojtarin në “Teatrin e Ëndrrave”.

Braziliani ishte në Old Trafford për të parë shokët e tij të rinj të skuadrës duke marrë pikët e para të sezonit.

David De Gea do të mbajë vendin e tij në portë dhe do ta mbajë deri në pjesën e mbetur të sezonit duke përjashtuar çdo lëndim.

Mbrojtësi i djathtë Diogo Dalot ka mbajtur jashtë Aaron Wan-Bissakan deri më tani këtë sezon dhe ka të ngjarë të vazhdojë ta bëjë këtë.

Pas një debutimi të plotë mbresëlënës, Malacia mund të startojë përpara Shaw, me një çift qendërmbrojtës të përbërë nga Raphael Varane dhe Lisandro Martinez.

Këtu është një mënyrë tjetër se si mund të duken Djajtë e Kuq me Casemiro

Christian Eriksen mund të mbajë vendin e tij në një skemë të dyfishtë në mesfushë, ku ai mund të jetë partner me Casemiron në vend të Scott McTominay.

Pa asnjë marrëveshje ende të rënë dakord për sulmuesin e Ajax, Antony, Jadon Sancho pothuajse me siguri do të shfaqet në krahun e djathtë, me Elangan të vendosur në anën e kundërt.

Bruno Fernandes do të shfaqej më pas në rolin e numrit 10, me Rashford të ngarkuar me drejtimin e sulmit. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu