Dybala tregon prapaskenat e largimit nga Juventus

Paulo Dybala ishtë një ka më të përfolurit për largimin nga Juventusi.

Për argjentinasin ishin të interesuara Manchester United dhe Tottenham, por në fund ai vendosi të qëndrojë pas një vere të turbulit që kaloi sulmuesi.

“Unë nuk kam pasur një verë të lehtë. Padyshim që të dëgjosh emrin tënd lidhur me çdo skuadër ku nuk dëshiron të shkosh, nuk është një gjë e bukur, por ky është futbolli”, ka deklaruar Dybala.

“Para se të fillonte afati kalimtar, unë kisha dhënë tashmë një intervistë në të cilën kam thënë se dua të qëndroi në Torino”.

“Asnjëherë nuk dihet se si vazhdon tregu i transferimeve deri në ditën e fundit, por kam dashur të qëndroj këtu, kam dashur të vazhdoj karrierën time te Juventus”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu