Edi Rama i’a arriti “qëllimit”, mjekra e tij si ajo e Ismail Qemalit (FOTO)

Kryeministri Edi Rama gjithmonë ka tërhequr vëmendje për paraqitjen e tij të jashtme.

Së fundmi, ajo që po bie në sy, është se ai po shfaqt me mjekër.

Mjekra ka marrë formë dhe është thuajse e ngjashme me atë të Ismail Qemalit. Vetë Rama e ka thënë edhe publikisht se është kryeministri më i mirë i 100 viteve të fundit. Ndërsa po publikisht e ka pranuar se Ismail Qemali ka qenë një frymëzim për të.

Vlen të kujtohet se Rama sapo mori pushtetin në vitin 2013, në zgjedhjet parlamentare të qershorit të atij viti, me një vendim të Këshillit të Ministrave vendosi që si portrete në zyrat e shtetit të mos ishin ato të presidentit në detyrë, por të Ismail Qemalit.

Tashmë, Rama duket se deri në 28 Nëntor, 107 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë të mbajë mjekrën e bardhë si Ismail Qemali.

Foto:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu