Eksodi, Maqedonia nuk pret fluks nga Rusia

Kryeministri Dimitar Kovaçevski nuk pret fluks të emigrantëve nga Rusia si pasojë e urdhrit të presidentit rus, Vlladimir Putin për mobilizim të pjesshëm për të luftuar në Ukrainë. Ndër arsyet sipas të cilave nuk pritet fluks i emigrantëve, Kovaçevski potencoi mungesën e fluturimeve të drejtpërdrejta dhe mungesën e marrëveshjes me partnerët për akomodimin e emigrantëve të mundshëm nga Rusia.

“Nuk pres ndonjë fluks nga Rusia sepse nuk kemi asnjë lidhje me Rusinë ashtu siç kanë disa shtete”, deklaroi Dimitar Kovaçevcski, kryeministër.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu