“Erdha në Torino për të ndryshuar këtë ligë”, fjalët e Ronaldos për kalimin në Juve

Ish-kreu i futbollit të huaj në France Football, Thierry Marchand, në librin e tij Ronaldo, citoi portugezin t’i referohej lëvizjes së tij në Juventus.

“Guxova të vij në Torino për të ndryshuar këtë klub, ligë dhe të gjithë kulturën e futbollit në Itali”.

Kujtojmë se Ronaldo u transferua te Juventus më 10 korrik 2018. Shuma e transferimit ishte 112 milionë euro.Cristiano kaloi 3 vite në klub, duke fituar dy herë Serinë A, dy herë Superkupën e Italisë dhe një herë Kupën e Italisë.

Mendoni se Ronaldo ia doli të ndryshojë futbollin italian?


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu