Erdogan në Katar, ndjek nga afër finalen e madhe të Kupës së Botës

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ndodhet në tribunat e stadiumit Lusail, ku po zhvillohet finalja e Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Francës.

Erdogan pranoi ftesën e qeverisë së Katarit, me të cilën mban marrëdhënie të mira, për të parë ndeshjen e madhe.

Vihet re se Erdogan kishte udhëtuar edhe në Doha në një ngjarje të mbajtur para fillimit të ngjarjes madhore dhe kishte një shtrëngim duarsh me presidentin e Egjiptit, Abdel Fattah al-Sisi.


1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu