Fama nuk e ka ndryshuar Haalandin aspak si njeri, ai shihet duke luajtur me fëmijë në plazh

Duket se Erling Haaland nuk mund ta mbajë veten larg futbollit, pasi është parë duke shijuar një pushim në Marbella. 21-vjeçari po shijon një pushim të fituar mirë pasi shënoi 29 gola në 30 ndeshje për Borussia Dortmund sezonin e kaluar dhe duke ndihmuar Norvegjinë të shkojë katër pikë përpara në krye të grupit të saj të Ligës së Kombeve.

Haaland do t’i bashkohet Manchester Cityt javën e ardhshme në një marrëveshje pesëvjeçare me kampionët e Ligës Premier. Në një video të postuar në Twitter, norvegjezi edhe pse në pushime, shihet duke luajtur me disa fëmijë.

Pushimet e tij spanjolle do të jenë një pushim kyç për yllin norvegjez pasi ai lundron një program të ngjeshur.

Haaland u zbulua zyrtarisht në fillim të këtij muaji me Cityn duke rikrijuar një foto të famshme të një të riu Haaland duke pozuar me një fanellën e Citizens që ishte krijuar për edicionin 2008/09.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu