Farmacistët italian kanë zbuluar eliksirin kundër rrudhave

Qysh nga mosha 25 vjeçare, kolagjeni, elastina dhe acidi hialuronik janë gjithnjë e më pak prezentë në lëkurë dhe organizëm. Si pasojë, lëkura dehidrohet dhe tëhollohet, duke ndikuar kështu në plakjen e lëkurës dhe formimin e rrudhave.

Kolagjeni është i përbërë nga tre zinxhirë aminoacidesh që ndërthuren për të formuar një spirale. Këta zinxhirë kanë veçantinë e formimit nga 3 aminoacide: (Glycine, Proline dhe Hydroxyproline).

Studiuesit italianë të PromoPharma® kanë rikrijuar të njëjtin kombinim të 3 aminoacideve në produktet për trajtim të fytyrës, të emëruar Kompleksi “AMINO BOOST COLLAGEN” (ABC COMPLEX®), i cili është bazë e formimit të ri të kolagjenit. Përdorimi i rregullt i produkteve RE-COLLAGEN, nuk e zëvendëson kolagjenin në lëkurë dhe organizëm në mënyrë artificiale, por e nxit organizmin tuaj ta prodhojë atë vetvetiu.

RE-COLLAGEN® është trajtim i plotë (i brendshëm dhe i jashtëm) i lëkurës së fytyrës, qafës dhe organizmit në brendi.

MIA-ACTIVE HYALURONIC ACID SERUM- (me efekt LIFTING) – ka përmbajtje të lartë të acidit hialuronik dhe është produkt ideal për hidratimin e thellë të lëkurës. Rregullon dhe forcon pjesët e lëkurës të dëmtuara nga plakja dhe agjentët e jashtëm, duke e bërë atë të butë dhe të lëmuar. Linjat e vogla të shprehjes minimizohen, ndërsa fytyra shfaqet e mbushur me një efekt ngritës.

RE-COLLAGEN® KREMA ANTI-AGE DAILY LIFT– është e formuluar për të luftuar në mënyrë efektive efektet e kohës. Aksioni i kombinuar (aminoacid-lipozomal), acidi hialuronik, vitaminat dhe ekstraktet Acmella, e bëjnë këtë kremë produktin ideal për lëkurat më të veçanta. Krema ka një efekt riparues, adreson shenjat e plakjes/rrudhat dhe kthen elasticitetin e lëkurës.

RE-COLLAGEN® DAILY BEAUTY DRINK– vjen në paketime të vogla dhe konsumohet një në ditë (preferohet pas mëngjesit). Ndikon nga brendia dhe nxit formimin e kolagjenit. Përveç përmirësimeve të dukshme në lëkurë, ka ndikim të theksuar në forcimin e thonjve, forcimin e eshtrave dhe shpeshtimin e flokëve.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu