Fatmir Limani në Tabanoc për të pritur mërgimtarët, premton lehtësime gjatë pritjes në kufi

Ministri për Politikë sociale, demografi dhe rini, Fatmir Limani i shoqëruar nga sekretari organizativ i Alternativas, Bashkim Murtezi, vizituan pikëkalimin kufitar në Tabanoc, ku nga zyrtarët në këtë pikalim u njoftuan me situatën në kufi, frekuencën e automjeteve dhe pasagjerëve në të dyja anët e kufirit, në fillimin e vlugut të pushime verore.

Vizita e ministrit Limani në këtë vendkalim kuiftar vjen në kohën kur vërehen kolona të gjata të automjeteve me rastin e ardhjes së mëgimtarëve në vend.

VIDEO


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu