“Fenomeni” zgjedh 5 futbollistët më të mirë, ka befasi

Ronaldo “Fenomeni” ka zgjedhur 5 lojtarët që sipas tij janë më të mirët në botë për momentin. Braziliani ka preferuar si të parin në listë yllin argjentinas Lionel Messi.

Treshja e sulmit e zgjedhur prej tij kompletohet me Neymar dhe Hazard. Por ajo çka është e çuditshme është se Cristiano Ronaldo nuk bën fare pjesë në pesëshen më të mirë sipas “Fenomenit”.

Ai rendit Salah dhe Mbape para yllit të Juventusit. Në një prononcim për spanjollen “AS”, “Fenomeni” tha: “Messi sigurisht është numri 1 në botë. Do të duhet të presim 20-30 vite për të parë një lojtar si ai. Më pëlqejnë edhe Hazard, Neymar, Salah dhe Mbape”.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu