FËRÇKOVSKI: Mijallkovit ia kam falur dy padi derisa isha ministër

Ish ministri për punë të brendshme Lubomir Fërçkovski në deklaratën për “Telma” është pishman që nuk lejoi Sasho Mijallkovit t’i ngritën dy kallëzime penale, pasi atë e ka bërë në shenjë respekti të babait të tij Jordan Mijallkov që tragjikisht humbi jetën në aksident në Vranjë të Serbisë.

“Mirë mbajë mend një rast. Inspektori më lajmëroi se personi Sasho Mijallkov është arrestuar pasi me veturë xhip kishte hyrë në një kafe bar dhe ka marrë pjesë në rrahje.

Ka edhe një rast ku Mijallkovi i ri ka qenë shkelës i ligjit, por nuk ka marrë padi. Në kohën e mandatit tim si ministër aq ka qenë kriminaliteti i Sasho Mijallkovit”, ka thënë Fërçkovski, transmeton Aktuale.mk.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu