Fotografi nga martesa e kryeparlamentares Vjosa Osmanit, ja si është dukur (FOTO)

Si u njoftua Vjosa Osmani me bashkëshortin e saj E shohim cdo ditë aktive në politikë, ajo tashmë është edhe kryetare e Kuvendit të Kosovës. Por, Vjosa Osmani krahas suksesit të saj në politikë, gëzon edhe epitetet bashkëshorte dhe nënë. Ajo është e martuar me Prindon Sadriun dha ka dy vajza binjake.

Osmani vite më parë në një intervistë televizive ka treguar se me Sadriun është njoftuar në vitin 2008, atëherë kur të dy kishin detyra zyrtare, shkruan portali rtv21.tv Osmani ishte këshilltare e ish presidentit Fatmir Sejdiu, ndërsa Sadiru ishte këshilltar i ish kryetares së Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topallit.

Ata fillimisht u bënë shokë për të kaluar më pas në lidhje e pastaj në martesë 3 shtatori i vitit 2012 është i veçantë për çifitn pasi që atë ditë Vjosa Osmani mori propozim për martesë. Meqenësë familja e Prindonit ishin në Australi ata nuk bënë një dasmë të madhe, por vetëm u kurorëzuan në komunë, e fotografi të atyre momente i sjellim në vijim.

Foto:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu