Fronti i ndezur Nagoro-Karabak: Epërsia ushtarake azere me dron, si e pësojnë forcat armene në terren (VIDEO)

Forcat azere publikuan një sulm me dron mbi një automjet ushtarak armen, rreth së cilit kishte dhe shumë trupa, Droni shënjestron automjetin dhe qëllon, ku më pas shihen trupa ushtarësh të pajetë.

Dronët tip “kamikaz”, prodhim turk, po konsiderohen si arma me e fortë azere në këtë luftë të radhës me Armeninë, për krahinën Nagorni-Karabak.

Azerbajxhani deklaroi më herët se në tre ditë luftë, kishte neutralizuar 2300 ushtarë armenë.

Video:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu