Gazetarja e CNN qanë teksa transmeton lajmin e 5-vjeçarit sirian (VIDEO)

Fotoja e 5-vjeçarit sirian Omran Daqneesh, ka prekur zemrat e miliona njerëzve në mbarë botën.
Edhe gazetarja e CNN Kate Bolduan, gjatë një transmetimi drejtpërsëdrejti teksa ka raportuar mbi këtë ngjarje tragjike, nuk i ka mbajtur dot lotët.
Omran në fytyrën e tij ka të skalitur tmerret dhe vuajtjet e popullit sirian për shkak të bombardimeve të shumta që ndodhin atje.
Fotoja e vogëlushit ka bërë xhiron e botës. Ai qëndron I ulur në pjesën e pasme të një ambulance, i mbuluar me gjak dhe me pluhur.
Bolduan raportoi se ai dhe familja e tij u nxorën nga rrënojat, që dikur ishte shtëpia e tyre pasi një sulm ajror e kishte shkatërruar atë.
Omran nuk ka lotë në sytë e tij, por transmeton dhimbje dhe një “shok” total.

http://www.youtube.com/watch?v=4f5nEY3hJsM


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu