Grenell: Kurti është problemi, kthejeni Thaçin

Ish-emisari special amerikan për dialogun, Richard Grenell ka reaguar mbi zhvillimet e sotme të fundit në veri të vendit. Në Twitter ai shkruan se shqiptarët e dinë se problemi është kryeministri Albin Kurti dhe se kjo është një fatkeqësi e sekretarit Anthony Blinken.

“Edhe një katadtrofë e Blinkenit. Edhe shqiptarët e dinë se Kurti është problemi. Kthejeni Thaçin”, ka shruar ai.

Si rezultat, ai shkruan që të kthehet ish-presidenti Hashim Thaçi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu