Grubi thotë se 5 oligarkëve maqedonas i pengon se pse BDI po Qeverisë

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi tha për RTV21 në Prishtinë se pesë oligarkë maqedonas, të cilët fituan pasuri të madhe përmes privatizimit krijuan një qendër ekonomiko-politike kundër BDI-së dhe duan ta ndalojnë qeverisjen e kësaj partie, raporton TV21.

“Atyre u pengon që po ndërtohet Korridori 8, një projekt 1.5 miliard euro, i pengon rruga e Arbërit, i pengon faktorizimi i shqiptarëve në Maqedoni. Atyre i shqetëson fakti që BDI e udhëheq vendin, qeverisë Artan Grubi, qeverisë Ali Ahmeti”, tha Grubi.

Sipas tij, qëllimi i këtij grupi njerëzish është që të ndalet kjo qeverisje dhe të mundësohet qeverisja e përbashkët e dy partive VMRO-DPMNE dhe LSDM, që shqiptarët të mbeten anash, ose të gjejnë një shqiptar që do tu shkoj për qejfi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu