Haaland ka shënuar 103 gola në 100 paraqitjet e tij të para në ligë në Evropë, sa ka Messi dhe Ronaldo?

Sulmuesi i Manchester City, Erling Haaland , i cili më parë ka luajtur për Borussia Dortmund dhe Salzburg, ka shënuar 103 gola në 100 ndeshje në Kampionatin Evropian, raporton The Sun. Ky është fillimi më i mirë në historinë e divizioneve më të mira evropiane.

Ndjekësi më i afërt i Haaland është ish-sulmuesi i PSV, Barcelona dhe Valencia, Romario, i cili ka shënuar 90 gola në 100 ndeshjet e tij të para në ligë. Më pas vijnë braziliani Ronaldo (86), Ruud van Nistelrooy (77), Luis Suarez (59) dhe Kylian Mbappe (58).

Në renditje janë gjithashtu Harry Kane (45), Raul Gonzalez (44), Robert Lewandowski (43), Lionel Messi (41), Thierry Henry (25), Alan Shearer (20) dhe Cristiano Ronaldo (16).


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu