Haaland mund të rinovojë kontratën me Dortmund

Nga Gjermania vijnë lajme për të ardhmen e Haaland. Norvegjezi mund të rinovojë kontratën me klubin gjerman dhe mendohet se do të përfitojë dyfshinin e pagës aktuale. Kushti i vetëm nga klubi gjerman është se klauzola e tij prej 75 milion euro të shtyhet dhe të jetë aktive në qershor të vitit 2023 dhe jo të vitit 2022.

Nëse rinovimi nuk realizohet së shpejti Dormund rrezikon të humbasë bomberin e tyre pasi klauzola e tij është e përballueshme nga ekipe si Real Madrid, Chelsea dhe Manchester City.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu