Haradinaj – Kurtit: Ndërprite shkatërrimin e vendit, ose të ndërpresim ne

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, u ka bërë thirrje për qetësi qytetarëve në veri të vendit. Ai ka thënë se është momenti i fundit që kryeministri Albin Kurti të reflektojë.

Ndërkohë, ka theksuar se qytetarët në veri nuk duhen të bien pre e politikave “të gabuara”.

“Me këtë rast, ftoj të gjithë qytetarët e Kosovës që jetojnë në veri të vendit, të përmbahen dhe të ruajnë qetësinë, duke mos rënë pre e politikave të gabuara. Kosova është shtet i të gjithëve, e nuk është në favorin e askujt destabilizimi i situatës, përpos atyre që ndjekin agjendat ruse. Sa i përket Kurtit, janë momentet e fundit që të reflektojë dhe të ndërprejë shkatërrimin e vendit, përndryshe do të jemi të detyruar ta ndërpremë ne, me të gjitha mjetet demokratike në dispozicion”, ka shkruar Haradinaj.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu