Heroike, zjarrfikësja shtatzënë shpëton gruan e bllokuar në makinë dhe më pas lind një vajzë

Një zjarrfikëse e Maryland dhe nënë e tre fëmijëve është një heroinë e vërtetë pasi ka ndihmuar një person të bllokuar në një automjet të përmbysur pas një aksidenti në zonën e Baltimores.

Megan Warfield, 30 vjeçe, ishte në ditët e fundit të shtatzënisë së saj, por u hodh në veprim për të ndihmuar një person në një automjet të përmbysur.

“Duke injoruar çdo mundësi që ajo mund të lëndohej, Megan doli menjëherë nga automjeti i saj dhe filloi të kujdeset për një person të bllokuar nga makina e tij e përmbysur. Megan qëndroi me këtë pacient derisa Skuadra e shpëtimit mbërriti për të liruar viktimën. Pasi u sigurua që të gjithë pacientët ishin mirë, Megan ra dakord për të bërë një vizitë edhe vetë”, tha Marina dhe Ekipi Vullnetar i Shpëtimit nga Zjarri në Bowleys (BQVFD).

Në më pak se 24 orë pas trimërisë së saj heroike, Warfield solli në jetë një vajzë.

“Duke qenë se asnjë vepër e mirë nuk duhet të mbetet e panjohur, ne kemi dashur të nxjerrim në pah veprimet heroike dhe vetëmohuese të Meganit”, tha BQVFD në Facebook.

Më pak se 24 orë pas trimërisë së saj heroike, Warfield solli në jetë një vajzë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu