HISTORIKE/ Ndodh për herë të parë në futboll (FOTO-VIDEO)

Gjyqtari i njohur Viktor Kassai ka hyrë në historinë e futbollit. Ai akordoi penallti në favor të Kashima Antlers ndaj Atletico Nacional pasi pa dhe njëherë pamjet filmike.

Atij ju deshën 44 sekonda për të parë momentin në zonë dhe për të marrë vendimin se ishte 11-metërsh, i cili u kthye në gol nga Dei.

Vendimi i tij është kontestuar shumë për shkak se Atletico pretendon se lojtarit që ju shkaktua faull ishte në pozicion jashtë loje./infoshqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu