‘Huq’ Talat Xhaferi, i mbyll me dry deputetët

Kryeparlamentari Talat Xhaferi kërkoi që dyert e Kuvendit të mbyllen nga salla në mënyrë që shërbimet të numërojnë deputetët, ndërsa deputetët e VMRO-DPMNE-së reaguan ashpër dhe theksuan se kjo është bërë që deputetët e tjerë të mos hyjnë në sallë.

Pasi mbyllën dyert, deputetët pyetën se mbi çfarë baze po i mbyll dyert e Kuvendit dhe ai u përgjigj: “Rregullorja e Punës”.

Partia opozitare maqedonase interpelancën do ta dorëzojë për shkak të siç thonë, dramës së mbrëmshme në Kuvend, kur Talat Xhaferi pas paraqitjes për fjalim, i mbylli dyert e sallës kuvendare


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu