“I çmenduri” Bernardo Silva ‘bëri premtim’ ëndërrues te Barcelona

Asnjë transferim nuk është i thjeshtë dhe duket se edhe një klub si Manchester City po zbulon se arritja e objektivave të tyre mund të përfshijë pak dhënie dhe marrje.

Saga e gjatë mbi Marc Cucurellan të Brightonit po shkon drejt përfundimit, por e ka parë Cityn të lidhur me një mori opsionesh të tjera. Dhe tani duket se Leeds po përpiqet të marrë pak më shumë se një tarifë transferimi nga City në këmbim të lejimit të Kalvin Phillips për t’u bashkuar.

Kampioni në fuqi po vazhdon gjithashtu të ndjekë Frankie de Jongun, që Manchester United po e kërkon po ashtu.

Mbrojtësi i majtë i Arsenalit, Kieran Tierney, është shfaqur si një objektiv surprizë për Manchester Cityn.

Kampionët e Ligës Premier kanë qenë në bisedime me Topçinjtë për Gabriel Jesus dhe Oleksandr Zinchenko këtë verë.

Ata raportojnë se ai ka mbajtur shënime për Tierneyn, i cili ka bërë përshtypje në ligën më të mirë që kur u bashkua me Gunners në një marrëveshje prej 25 milionë euro në verën e vitit 2019. Raporti vazhdon duke nënvizuar se Tierney ‘paraqitet në një listë e objektivave të mundshëm për Cityn, të cilët janë të dëshpëruar për të siguruar një mbrojtës të ri të majtë këtë verë’.

Leeds duket se po përpiqet të krijojë një nënshkrim huazimi për talentin e ri shumë të vlerësuar James McAtee në këmbim të lejimit të Kalvin Phillips t’i bashkohet skuadrës së Pep Guardiolës.

Athletic po raporton se City nuk është i gatshëm të lërë McAtee të shkojë këtë sezon me Guardiolën të etur për ta pasur mesfushorin sulmues në grupin e ekipit të parë. Por, është raportuar se Leeds ishte i interesuar për nënshkrimin e adoleshentit të Man City, i cili luajti në fitoren e titullit të ekipit të tyre nën-23 ​​vjeç në 2021/22.

Bernardo Silva thuhet se është i vendosur për një lëvizje te Barcelona dhe tani po pret që Frankie de Jong të lëvizë në drejtim të kundërt, por te Manchester United.

Trajneri i Barçës, Xavi nuk e ka fshehur admirimin e tij për mesfushorin e Cityt. Katalanasit kanë qenë të interesuar për 27-vjeçarin që nga vera e kaluar por i kanë pasur duart e lidhura për shkak të financave. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu