Ilire Dauti : Propozim Ligji i ASH për lojrat e fatit një vit e gjysëm qëndron i bllokuar nga opozita maqedonase dhe partitë shqiptare që e mbeshtetën “bllokadën aktive” të VMRO-së

Deputetja nga radhët e Aleancës për Shqiptarët Ilire Dauti, ka komentuar bllokadat aktive nga opozita maqedonase dhe partitë shqiptare.

Dauti ka potencuar se ligji për lojrat e fatit është sjellë në Shkurt të vitit 2023,ku në listën e votimeve mund të shihen se po të njetët deputet shqiptar që sot bëjnë bllokada,kan votuar këtë propozim kur është futur si pikë e rendit të ditës.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu