Imami i njohur nga Kosova, Husamedin efendi Abazi reagon ashpër për mbajten e paradës në Prishtinë , Abazi: Keni qenë dhe do t’jeni turpi i botës

Imami i njohur kosovar, Husamedin efendi Abazi ka reaguar pas mbajtjes së “Paradës së Krenarisë” ditën e djeshme në Prishtinë. Nën moton “Kemi qenë dhe do të jemi”, në marshin e djeshëm morën pjesën shumë figura politike, ndërsa në krye të marshit ishte kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Në lidhje me këtë marsh, ka reaguar imami i njohur nga Kosova, Husamedin efendi Abazi, i cili përmes rrjetit të tij social facebook, ka shkruar: “Keni qenë dhe do t’jeni turpi i botës”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu